גלה את החוזקות ואת החולשות שלך

״עבוד בעבודה שאתה אוהב, ולא תצטרך לעבוד יום בחייך״.

שכיר ממוצע או עצמאי ירוויח במהלך חייו כ-2.500.000₪.
סכום יפה לכל הדעות.

״האם זה יספיק לו למחיה?״, זו כבר שאלה אישית לחלוטין: הוא יהיה אחראי להחליט מה לעשות עם הכסף ולאן לנתב אותו.

אותה החלטה תשפיעה גם על רמת האושר שלו.

אך מה שגם ישפיע על רמת האושר שלו יהיה את רמת הסיפוק מעבודתו:
האם, כשהוא יקום בבוקר, הוא יהיה מאושר לצאת לעבודה, או הוא ירגיש מועקה ויחפש תירוצים כדי לא להגיע למקום עבודתו.

הדרך היחידה לצאת מאותו מבוא היא לעסוק בעבודה שתהיה מבוססת על חוזקות אותו האדם.

אך השאלה הגדולה מכולן היא:

איך אדע מה החוזקות והחולשות שלי?

ישנה דרך פשוטה לאתר את החוזקות שלכם: הכנתי לכם רשימת שאלות שיעזרו לכם לעשות סדר בכל מה שקשור לאיתור חוזקות או/וחולשות.

  • מה היה החלום שלך בגיל 16?

אנחנו נראה זאת בפרק על חינוך ילדים, אך נזכיר פה שבגיל 16 , האופי של האדם עדיין לא הושפעה מהסביבה או מהחברה. הוא עדיין חולם את החלומות שלו עצמו, הוא מאמין בעומק ליבו שהוא יהיה מסוגל להשיג כל דבר, ובטח יוכל להשיג את החלומות שלו. אין דבר שיוכל לעמוד על דרכו. נסו לאתר מה היה החלום שלכם בגיל 16, מה רציתם לעשות, מי רציתם להיות, איפה רציתם לחיות. אותן שאלות יעזרו לכם לעשות סדר.

  • מה רציתם לעשות באותו גיל 16?

באותה מידה, שאלו את עצמכם מה רציתם לעשות באותו גיל. גם אם זה נראה לכם ״תלוש מהמציאות״, יש בכם חלק קטן שמאד רוצה לעסוק באותו חלום שזנחתם. זה מה שיהפוך אותכם למאושר וכך למעושר.

  • מה קרה לכם לפני הצבא? כשאני שואלת ״מה רציתם לעשות בצבא?״, לרב עונים לי פשוט התגלגלתי לאיפה שהגעתי. אתם חייבים להבין שלא ניתן ״להתגלגל״ בחיים. מי שלא יחליט בצורה ברורה לאן הוא רוצה להגיע, יגיע לכל מקום אחר, אבל לא למקום שאליו היה טוב שהוא יגיע. כך גם בצבא: היה לכם חלום, תפקיד שרציתם למלא בצבא. מה הוא היה? למה לא הגעתם אליו? מה קרה שסטיתם מהדרך?
  • מה יעשה אותכם הכי מאושר בעולם?

למרות שהשאלה יכולה להיות מורכבת, חשוב להבין שאנחנו מבלים 10 שעות במקום עבודה שלנו. אנחנו חייבים להנות מאותה משרה. לכן, נסו לבדוק מה יעשה לכם טוב, איפה אתם מרגישים הכי נוח. האם זה במקום קטן עם מעט אנשים או להיפך במקום גדול בו אתם לא מכירים את כולם? האם זה במקום מחוץ למתחמים פיזיים, בטבע, או שמה אתם נהנים מאד לעבוד מול מחשב? האם אתם ״זאב בודד״ או שמה אתם חייבים לעבוד עם צוות?

  • באיזו סיטואציה אתם מאבדים את תחושת הזמן?

לא שמתם לב לזה שכשנהנים לא מרגישים שהזמן עובר? נכון שהחופש מסתיים מהר מדי?  נכון שכשאתם צופים בסרט טוב, הוא מסתיים תוך שניה? ונכון שההיפך הוא גם הנכון: כשסרט לא מעניין, אתם פשוט מתים שהוא יגמר? כשאתם אוכלים עם אנשים משעממים, אתם כל שניה מסתכלים על השעון ומרגישים שהזמן לא זז…?
אם זה מה שאתם מרגישים, אז אתם בטח לא עובדים בעבודה הנכונה. כי אם הייתם נהנים בעבודתכם, פשוט לא הייתם רוצים לצאת לחופש בכלל.

זהו המצב שלי: אני לא אוהבת לצאת לחופש. אני אוהבת את הגיבוש המשפחתי, אני אוהבת שאין את מירוץ אחר  שעות בית הספר ושיעורים; אבל אני כל כך נהנת מהעבודה שלי, שאני לא מרגישה שאני עובדת. וכך, מבחינתי לצאת לחופש די קרוב לענישה הקשה ביותר שאתה יכול לתת לי. אני מאבדת את תחושת הזמן כשאני מעבירה שיעור, אני לא מרגישה שהשעות עוברות כשאני יושבת על המחשבת ומתכננת שיעור חדש.

זה המצב שאליו אני רוצה שתגיעו: באיזו סיטואציה אתם מאבדים את תחושת הזמן? אז בדיוק באותה סיטואציה, סביר להניח שאתם צריכים לחקור ולבדוק איך אתם יכולים להוציא מזה כסף.

אם התשוקה שלכם היא לאפיה – כשאתם אופים, אתם לא מרגישים שהזמן עובר, ובדרך פלא, כל עוגה שלכם היא כמו יצירת מופת – אתם צריכים לעסוק בבישול ואפיה.

אבל אם אתם עוסקים במחשבים – אתם קמים כל בוקר בקושי, המחוגים של השעון מפסיקים להתקדם כשאתם מתיישב מול המחשב, סביר להניח שאתם לא במקום הנכון. שקלולעשות הסבה מקצועית.

אני יודעת: יהיו את הנשמות הטובות (שוב פעם אותם נשמות טובות) שיגידו לכם שאתם משוגעים, ואפיה אי אפשר להוציא מזה פרנסה אמיתית. אז יש לי חדשות עבור אותן נשמות טובות: שאלו את הקונדיטורים הגדולים בעולם: הם לא עושים את זה לפרנסתם, אלא בראש ובראשונה, הם עושים את זה כי זה מה שהם אוהבים לעשות, כי שם הם מרגישים שהם ממלאים את היעוד שלהם שהוא לספק יצירות אפיה לעולם. ולא נראה לי שיש להם בעיה של פרנסה.

גם אם זה לא יהיה קל, אתם חייבים להתנתק ולשמוע לקול הפנימי שלכם: הוא יודע מה טוב עבורכם.

אלו שאלות שיעזרו לכם לעשות סדר בכל הקשור לבחירת עבודה חדשה.

יכול להיות שלא תצטרכו לשנות עבודה אלה רק תפקיד בתוך מקום עבודתכם. זה יכול להיות פתרון. אך מה שבטוח הוא שאסור לכם להישאר במקום עבודה בו אתם לא מרגיש שלם עם עצמכם.

 

שתפו:

הרשמה למועדון שלנו בחינם!

קבלו טיפים ושיטות שימושיות לחיים כלכליים בטוחים ונינוחים יותר

 להרשמה למועדון ה-Unicorn 

מועדון המלא בתכנים, סרטונים, תרגילי אימון,
הדרכות ותמיכה בתהליך – חינם!

שיטת ה-Unicorn בליווי אישי!

איתכם לאורך כל הדרך עד לשליטה פיננסית ושפע כלכלי.

במחיר מיוחד של 12,000 ש"ח לכל התהליך.

דילוג לתוכן