איך לצמצם הוצאות, ניהול כספים, שיטת היוניקורן, בריגיט צרפתי, אינטלגנציה פיננסית

ניהול כספים

אחת הדרכים לניהול כספים מיטבי היא בעזרת בניית תקציב אישי. למעשה ניתן לומר שהתקציב הוא כלי שמאפשר לנו לתכנן ולעקוב אחרי הכסף שאנחנו מכניסים ומוציאים. בעזרת התקציב נוכל בעצם לתכנן כיצד תרצו לחלק את הכסף שברשותכם באופן מיטבי על פני ההוצאות השונות.

איך לצמצם הוצאות, ניהול כספים, שיטת היוניקורן, בריגיט צרפתי, אינטלגנציה פיננסית

אז איך בונים תקציב? הנה שלושה צעדים פשוטים שיעזרו לכם בתהליך:

חישוב המצב הכספי שלי- בצעד הראשון של ניהול כספים עליכם לבדוק כיצד אתם מתנהלים היום עם הכסף שלכם. כך למשל כמה אתם מכניסים? על מה אתם מוציאים? והכי חשוב איך אתם מסיימים את החודש בפלוס או במינוס. 

חשבו את ההכנסה החודשית שלכם והשוו אותה אל מול סך ההוצאות החודשיות. המטרה היא לסיים את החודש בפלוס, כלומר שהכנסות שלכם יהיו גדולות מסך ההוצאות, כך תוכלו לחסוך למען מימוש המטרות.

קביעת מטרות כלכליות לניהול כספים – הגדירו את המטרה שלשמה תרצו לחסוך, וודאו בדיוק כמה היא עולה והאם ישנן עלויות נלוות המתווספות לה, אם חשוב לכם להשיג את המטרה במועד מסוים ציינו זאת גם, זה יעזור לכם בהמשך כשתצטרכו להגדיר כמה לחסוך בכל חודש.

יצירת התקציב האישי- אחרי שביצעתם השוואה בין ההכנסות להוצאות החודשיות, ואתם כבר יודעים כמה עליכם לחסוך כל חודש לטובת המטרות שהגדרתם כעת צריך לחבר את הנתונים. בשלב זה צריך להחליט כמה כסף תקצו כל חודש להוצאות השוטפות וכמה תשמרו בחיסכון לטובת מימוש המטרות שהצבתם.

כשאתם בונים תקציב חשבו חיובי (+), אזנו בין ההוצאות להכנסות ואל תחרגו אפילו בשקל אחד. תקציב טוב בנוי על איזון והוא גם משיג את מטרותיו שאלו המטרות שלכם. כלומר תקציב הוא כלי ניהולי חשוב לתכנון יעדים ומימושם. בעזרת רישום הוצאות והכנסות נוכל לעקוב באופן שוטף אחר פעילותנו הכספית ולהתאימה על פי הצרכים והרצונות שנרצה להשיג. 

עם זאת חשוב לזכור כי תהליך בניית תקציב אישי וניהול כספים אינו תמיד קל לביצוע במיוחד בפעם הראשונה והוא מצריך מאיתנו השקעה והתמדה. אך ככל שנתמיד בתהליך ונתאים את התקציב לאורח חיינו, נראה שעם הזמן תהליך החיסכון להגשמת היעדים יהפוך לקל יותר עבורנו.

שתפו:

הרשמה למועדון שלנו בחינם!

קבלו טיפים ושיטות שימושיות לחיים כלכליים בטוחים ונינוחים יותר

 להרשמה למועדון ה-Unicorn 

מועדון המלא בתכנים, סרטונים, תרגילי אימון,
הדרכות ותמיכה בתהליך – חינם!

שיטת ה-Unicorn בליווי אישי!

איתכם לאורך כל הדרך עד לשליטה פיננסית ושפע כלכלי.

במחיר מיוחד של 12,000 ש"ח לכל התהליך.

דילוג לתוכן