איך לנהל את הרגשות שלכם

רגשות הם שחקנים מרכזיים בחיינו

מבלי לזלזל בחשיבותן של אינטואיציה ואותנטיות, ולמרות המשמעות הרבה שיש להם בחיינו, יש מקרים שבהם האופן בו אנו מרגישים גורם לנו לנהוג באימפולסיביות, לעשות דברים שאח״כ נתחרט עליהם, להמנע מהפעלת שיקול דעת או סתם להשקיע אנרגיות מיותרות בדברים שוליים.

הם מעורבים בקבלת החלטות, ברמת הפגיעות שלנו, במצבי הרוח שלנו ובאיך שאנחנו מתנהגים לסביבה. ביומיום שלנו אנחנו עוברים דרך קשת רחבה מאוד של רגשות, ונדירים הדברים שלא מעוררים בנו שום רגש. 

הדרך הטובה ביותר למצוא את האיזון היא להיות בשליטה: לנהל את הרגשות שלנו ולא ההיפך.

כמה דברים שעוזרים לי לשלוט ברגשות שלי:

 1. אני לא ממהרת להגיב.
  זה בסדר לחוות רגש שלילי ופשוט לתת לו להיות שם, אבל ככל שייארך זמן התגובה שלי, כך יקטן הסיכוי שאעשה או אגיד משהו שאתחרט עליו. רגשות שליליים מטים את שיקול הדעת שלנו, וחשוב לזכור זאת.

 2. אני מוצאת את המקום השקט שלי.
  זה שלא צריך לפעול מייד, לא אומר שכדאי לשמור בבטן. כשאני כועסת, פגועה או עצובה, אני מדברת על זה עם אדם קרוב. לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה פשוט לפרוק, וזה כבר משפר את ההרגשה. מעבר לשיח, אפשר לאמץ שלל פעולות כמו ספורט אינטנסיבי במיוחד או מהצד השני של הסקאלה – פעילות מדיטיבית מרגיעה.

 3. אני עושה "זום אאוט".
  רגשות שליליים בדרך כלל מביאה להתכנסות והתכתשות עם הנושא שוב ושוב. דרך מעולה לצאת מזה היא פשוט לצאת מהסיטואציה ולראות את התמונה הגדולה. הרבה פעמים, הדברים שגורמים לנו לרגשות שליליים הם רק רעשי רקע בדרך למטרה כלשהי, או שהם נגרמים בגלל אי הבנה מצדנו או מצד הזולת או סתם כי קמנו היום על רגל שמאל. אז רגע לפני שאתם שוקעים בכעס, עצב או עלבון – בדקו את התמונה הגדולה. יש סיכוי טוב שתצאו מזה מהר יותר משחשבתם

 4. אני מתייחסת לאנרגיה שלי כאל משאב יקר ערך.
  מבחינתי, כל רגע שבו כעסתי, רטנתי, נעלבתי או הייתי עצובה בו – הוא בזבוז של רגע אחר בו יכולתי להנות, לשמוח, לצחוק או לנוח. וזה תמיד בא על חשבון משהו. ברור שרגשות שליליים הם חלק מהחיים ואי אפשר להרגיש טוב כל הזמן. זה לא אנושי ולא בהכרח בריא. מה שכן, שווה לעצור מפעם לפעם ולשאול – "האם זה שווה את זה?" ברוב המקרים – זה ממש לא. אז כשזה לא, המירו את האנרגיה שלכם למשהו אחר. היו בטוחים שתרגישו הרבה יותר טוב.
שתפו:

הרשמה למועדון שלנו בחינם!

קבלו טיפים ושיטות שימושיות לחיים כלכליים בטוחים ונינוחים יותר

 להרשמה למועדון ה-Unicorn 

מועדון המלא בתכנים, סרטונים, תרגילי אימון,
הדרכות ותמיכה בתהליך – חינם!

שיטת ה-Unicorn בליווי אישי!

איתכם לאורך כל הדרך עד לשליטה פיננסית ושפע כלכלי.

במחיר מיוחד של 12,000 ש"ח לכל התהליך.

דילוג לתוכן